4/3/13

Meet our new Design Team! (part 3/6)
Meet Yasmin! * Poznajcie Yasmin!
new Member of our DT * nową osobę w DT 3rd Eye

Hi, my name is Yasmin. I'm a Norwegian girl, born in 1980. Mom to two awesome boys, Felix and Collin. I'm happily married to Kristian and together we live in a small mountain village in Kyrksæterøra, Norway with our Rottweiler, Penny.
All of the above
is victim of my scrapbook obsession. I currently work for a scrapbook store in Norway, doing postings online.
I see myself as a fun girl with a good sense of humour and creativity. I started scrapbooking in August 2005. I came across this hobby totally by accident when I was at a friend’s house.
I've always loved to cut and paste pictures in albums and doing some type of scrapbooking on a low level. But it was in 2005 when i really got into it.
I love scrapping pages with paints, mist and getting my hands messy. I don't think I have a definite style, I do everything from vintage, romantic to inky and painted projects. I do love Lots and lots of layers. I'm super excited to be part of 3rd Eye's designteam! 


Cześć! Nazywam sie Yasmin. Jestem Norweżką urodzoną w 1980r., mamą dla dwóch świetnych chłopców - Felixa i Collina - i szczęśliwą żoną Kristiana. Żyjemy razem z naszym rottweilerem Pennym w małej górskiej miejscowości w norweskim Kyrksæterøra.
Wszyscy powyżej wymienieni są ofiarami mojej pasji do scrapbookingu! Aktualnie pracuję w scrapowym sklepie, gdzie zajmuję się wysyłkami.
Wydaje mi się, że jestem zabawną, kreatywna dziewczyną. Scrapbooking poznałam totalnie przypadkowo w sierpniu 2005 roku, w domu mojej przyjaciółki. Co prawda zawsze lubiłam zajmować się albumami ale w dużo mniejszym stopniu.
Najbardziej podobają mi się scrapy z użyciem farb, mgiełek czyli te, przy których można zabrudzić sobie dłonie ;) Chyba nie mam własnego konkretnego stylu... próbuję wszystkiego po trochu, od vintage i prac romantycznych do mixedmedia. Czego jestem pewna, to zamiłowanie do warstw!
Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do zespołu 3rd Eye!

{ yasminscrapperier.blogspot.no }

1 comment:

  1. Congratulations. Look forward to seeing your works.

    ReplyDelete