5/7/14

New DT - Lizzy - Nowe DT

Hello there! Lizzy with you today ~ I am uber excited to be here on the 3rd Eye team ~ this is a dream come true for me! Ever since I saw Sanna Lippert using 3rd Eye products, I've been smitten with them. I'm lucky enough to already have a few in my stash, can't wait to play with some of the LOVELY new designs that  Drycha has coming to her store VERY soon!
Witajcie! Z tej strony Lizzy - jestem super podekscytowana tym, że dołączyłam do zespołu 3rd Eye! To dla mnie spełnione marzenie! Produkty 3rd Eye oczarowały mnie odkąd zobaczyłam je w pracach Sanny Lippert. Mam już trochę tych cudeniek w swojej kolekcji ale nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za nowe BOSKIE wzory, które Drycha wprowadzi do sklepu już wkrótce! 
 
I have been scrapping for around 6 years now, I would say my style is eclectic. I'll have a 'go' at scrapping any style - it is often dictated by the photo or by my mood! I love playing with stamps, flair, especially. I really enjoy making cards,  off the page projects as well. Let's face it - I just like playing with paper and mediums of all sorts:)
Scrapuję od około 6 lat. Mój styl można określić jako eklektyczny. Lubię tworzyć w różnych stylach, wszystko zależy od zdjęcia i nastroju! Szczególnie lubię stemple i badziki. Bardzo lubię tworzenie kartek i alterowanie różnych przedmiotów. Muszę przyznać, że po prostu uwielbiam bawić się z papierem i mediami różnego rodzaju:)
 
I live in a lovely seaside town near Sydney, Australia with my husband, Tom. I am lucky that I do not have to work - my boys are in their 20s. I have one grandson who features in a lot of my creations!  I feel very blessed to be here, writing this post, hope you can gain some inspirations, ideas during my time on the team.
Mieszkam w cudownym nadmorskim miasteczku niedaleko Sydney (Australia) z moim mężem Tomem. Cieszę się, że nie muszę pracować - moi chłopcy są dwudziestolatkami. Mam też wnuka, który pojawia się na wielu moich projektach! Jestem szczęśliwa będąc tu i pisząc tego posta. Mam nadzieję, że zainspiruję Was podczas mojego pobytu w DT.
Here's a peek into my scrappy space - this used to be our garage! Scrapping is more important than the car, right??!!!

   Zajrzyjcie do mojego scrapowego miejsca, które znajduje się w garażu! W końcu scrapowanie jest ważniejsze od auta, prawda??!!!
 

 See! An eclectic room to match my style! Some of my buttons I pop on magnetic strips, but the thing I LOOOVE about 3rd eye flair is they  come with the adhesive tape already in place - ready to attach to your project! So here's how I store my 3rd Eye buttons :
Widzicie! Eklektyczny pokój pasujący do moich prac! Niektóre badziki mam na paskach magnetycznych ale to, co KOOOCHAM w badzikach 3rd Eye to to, że mają samoprzylepną piankę z tyłu - są gotowe do umieszczenia na projektach! Poniżej moje badzikowe pudełko:
 

And I find it easier to find my stamps when I pop them into these DOUBLE CD cases like this:
Najłatwiej znajduje się stemple umieszczone w ten sposób w podwójnych opakowaniach na CD:


 That diamond stamp is my FAVEST EVER!!! Soooo versatile!
And look at those sentiments - I think they say it all...this IS my 'best day ever'!!!!
I couldn't leave you without a work sample, right? Here's a card where I 'played' with water colours over the 3rd Eye Brick Mask....a bit of fun! I might do a tutorial on this one;)
Stempel z diamentami jest MOIM ULUBIONYM!!! Jest bardzo wszechstronny! Spójrzcie też na stemple ze słowami - wyrażają wszystko... to JEST mój "best day ever"!!! (najlepszy dzień)
Nie mogłabym Was zostawić bez projektu, prawda? Poniżej kartka, której tło stworzyłam za pomocą maski z cegłami/murkiem i akwarelkami... super zabawa! Może powinnam zrobić kurs na takie tło ;)


Thanks for taking the time to read this post ~ I hope to see you again soon with some ideas, projects that will help you to get scrappy!
Dziękuję za uwagę - mam nadzieję, że szybko znów się zobaczymy. Wezmę ze sobą parę pomysłów, projektów i pomogę Wam w scrapowaniu! 
Lizzy ♥♥♥


Products used in this post * Produkty z tej notki
TEM006 brickwall - cegły  badzik pin TEBA-024 napis "Perfect moment!" na niebieskim tlebadzik pin TEBA-025 napis "Perfect moment!" na zielonym tleperfect moment TES-126 - napis - smash - project life stempel TES-174 best day ever badzik TEBA-052 białe kwiaty na zielono-niebieskim tle  diamenty - tło - TES-008 diamonds stempel

12 comments:

 1. Your space is awesome ;) so creative and colourful, beautiful card, welcome ;) xx

  ReplyDelete
 2. Congrat , congrats, congrats, so happy for you ! Gorgeous card and loving the diamond stamp, Well done Lizzy always love your work
  Mary

  ReplyDelete
 3. Well done Lizzy and I wish you lots of happy hours creating in your wonderful scrap space using the products you love!!xx

  ReplyDelete
 4. big congrats, Lizzy!! so, so happy for you and cannot wait for more of your creations!!

  ReplyDelete
 5. I'm so excited to see you on this team Lizzy, congratulations.

  ReplyDelete
 6. eekk! I love love love that card LIZZY! You rock!

  ReplyDelete
 7. OOOOOHHH!!!! how exciting - you are the perfect eclectic gal for this site Lizzy. HUGE congrats :D

  ReplyDelete
 8. Congratulations, Lizzy! So happy to see you on this team. Am loving that diamond stamp, too! Looking forward to seeing more of your work.

  ReplyDelete
 9. Love your scrapping area Lizzy! Big congrats!

  ReplyDelete