6/30/13

Pumpkin Festival * Festiwal dyń

Hello everyone!
On this summer day I remembered fall festivals where there's a lot of pumpkins and everything around is in beautiful warm colors. Actually, I love every season and I can say much about them all :) But today just a few words about my card.
Cześć wszystkim!
Podczas jednego z letnich dni przypomniał mi się jesienny festiwal: dużo dyń i ciepłe kolory dookoła. W zasadzie uwielbiam każdą porę roku i mogłabym o każdej z nich dużo powiedzieć :) ...ale tym razem ograniczę się tylko do paru słów o mojej kartce.


Central element is Pumpkin that I simply stamped on patterned paper. On the background there are Beams set small. For both this stamps I used dark brown ink that is perfectly match papers.
Głównym elementem jest stempel - dynia odbity na wzorzystym papierze. W tle znajdziecie promienie z zestawu Beams set small.  


I cut out the stamped image and adhered pumpkin on a background, added a cluster of leaves and stitched the ribbon. You can see that it's not flat at all :)
 Wspomnianą wcześniej dynię wycięłam i przykleiłam do tła, dodałam grupkę listków i przyszyłam tasiemkę. Możecie zobaczyć, że kartka nie jest ani trochę płaska :)


What I like most about scrapbooking and cardmaking that you can easily be inspired by something no matter what weather or season it is outside.
Najfajniejsze w scrapbookingu i tworzeniu kartek jest to, że łatwo się zainspirować niezależnie od panującej na zewnątrz pogody czy pory roku.

Have a happy crafting day!
Życzę Wam wesołego, craftowego dnia!
Victoria

Użyte produkty: * Used products:
 beams set SMALL TES-115S - rays - radial background   pumpkin

No comments:

Post a Comment