5/29/13

Girlsa by Yasmin Tölche

Hi everyone.. It's Yasmin here with yet another Inky layout for you with gorgeous 3rd Eye stamps! :)

Cześć wszystkim! Tutaj Yasmin z kolejnym mediowym scrapem ze świetnymi stemplami 3rd Eye! :)


I never get to scrap alot of pinkish layouts, so this time I went crazy with the pink and yellow! I love stamping on my background and 3rd Eye stamps are perfect to do so because they are excactly the right size..
Nigdy nie robiłam bardzo różowych scrapów ale tym razem zaszalałam! Różowy i żółty! Uwielbiam stemplowanie tła i stemple z 3rd Eye są do tego idealne, znalazłam wymarzone rozmiary wzorów...

This is me and my friend in the Tower of London last year.. I love the honeycomb contour stamp it makes the whole background pop! 
Na zdjęciu jestem ja z moją znajomą, byłyśmy w Londyńskim Tower w zeszłym roku... Strasznie mi się podoba, jak plastry miodu wyskakują z tła :)

I absolutly adore these lightbulbs! I've painted them with some glitter paints and drew a string so it would look like a light cord. with the honeycomb contour stamps it just looks awesome. :)
Żarówki też należą do moich faworytów! Pomalowałam je farbką z brokatem i ułożyłam obok sznurka (dzięki czemu mogą kojarzyć się z lampkami ozdobnymi).

Another closeup picture of the stamps and some of the texture of the layout.
Jeszcze jedno zbliżenie na stemple i fakturę scrapa. 


Used stamps: Użyte stemple:
Lightbulbs - żarówki  TES-082 honeycomb4
Thanks for visiting my post today! 
Hope you liked it! :)

Dziękuję za dzisiejszą wizytę!
Mam nadzieję, że polubiliście mój scrap! :)

2 comments: